Vzkazy z konce kurzu Úzkost & Panika

Praktický úkol posledního dne kurzu zní. " Co bys vzkázal sám sobě nebo člověku, který si nyní spustil první díl kurzu.". Ukážu ti zde ty poslední, abych tě nezahltil, bez úprav, tak jak byly napsány poslední den v kurzu. Věř, že nejsi na cestě sám. Drž se.

Hlavně klid, bude to dobrý. Kurz mi pomohl pochopit co se v mém těle děje a proč k tomu dochází. To je velmi důležité. Dále mě praktické lekce naučily, jak se sebou pracovat. Kurz je skvělá věc a mohu ho jen doporučit.

Nauč se jak funguješ a najdi návod, který Ti chybí na sebe samotného a nauč se sám se sebou žít ve spokojenosti, protože sám se sebou budeš do posledního tvého dne a je jen na Tobě jak moc sám sebe pochopíš.

Nejlépe investované peníze za celý život. Nevěřil jsem, že bych se ještě někdy mohl cítit lépe... Stupnice prvního panického záchvatu byla 100, nyní mám na stupnici tak 20. Důležité je, nevzdávat se, neodevzdat se lékařům a bojovat. Kurz doporučuji.

Po prodělání C19 a létech budování firmy se u mě projevily známky panických atak a neuvěřitelné tělesné projevy - tiky, křeče, bolesti svalů a kloubů. Psychika na uplném dnu. Po podstoupení všech vyšetření s negativním výsledkem jsem si koupil tento kurz a začal jsem to pomalu začleňovat do života. Jak říká autor, je důležité to dělat pomalu, dokončil jsem to až po 3 měsících. Je to velmi těžké, člověk chce vše hned, ale bohužel to chce čas a čas vše vyřeší při správném přístupu. Tlak vždy vše jen zhoršil. Nebral jsem žádnou medikaci a bylo to peklo, zpětně bych se možná rozhodl dát se něčím do klidu a pracovat na sobě, ale jde to i bez toho. Dnes jsem tak o 70% lepší, ty stavy mám jen při velkém stresu, hlavně z práce. Bude potřeba i změna v tomto směru, ale kurz mi velmi pomohl. Držím všem palce :)

Ikdyž tomu možná dneska neveříš, za 3 měsíce ode dneška se budeš cítit o 100% líp, za půl roku o 200%, za rok o 500%. A pochopíš, proč to dočasný utrpení bylo nutný a budeš za něj rád.

záver

>>Vzkaz: Já jsem taky váhal jestli mám investovat peníze do takové věci jestli to k něčemu bude ... ? Jenže necítil jsem se dobře a potřeboval jsem více informací, tak jsem se odhodlal to zkusit. >>Zpětně můžu zhodnotit že ti to dá určitý nadhled nad situací a určitě ti to pomůže pochopit co se děje. Kurz ti poskytne různé cesty a návody, jak z těchto stavů dostat ven. Je to dlouhodobější cesta, která nekončí jen tímhle kurzem, takže makej a dostaneš se ze všeho! Stačí jen chtít a něco pro to dělat! >>Závěrem díky Honzovi že takový kurz vytvořil a sdílel svojí cestu obohacenou o spoustu praktických zkušeností.

Výborný kurz, objasnil mi mé úzkostné stavy, obavy a proč se tak v těle děje, jak s tím úspěšně bojovat. Důležité je dělat jednu lekci za den. Nebo se i k lekcím vracet. Vydržte bude lépe. Díky Honzo

No a som na konci, hoci Honza na začiatku kladie dôraz na to, že treba ísť lekciu po lekcii, maximálne jednu na deň a poctivo integrovať do života to, čo sa tu človek dozvedel, tak sam musím priznať, že toto je prvá úloha, čo splním. Tak keď si mám odkázať niečo k začiatku kurzu, tak hovorím, choď do toho, je to však o tvrdej práci na sebe samom, žiadna zázračná pilulka sa tu nerozdáva, ale po absolvovaní kurzu aspoň pochopíš, ako veci v hlave,či tele fungujú a čo treba zmeniť. Zistil som, že ani z ďaleka nie som sám, kto má zdravotné problémy a väčšina z nich začína v hlave. Teraz je na rade iterácia číslo 2, možno tam fakt niekde je aj tá zázračná pilulka, len som ju v tom tempe prechádzania lekcií neobjavil :D

Toto není kurz, ale detoxikační kúra! A skvělá! Absovování kurzu Úzkost a panika mi trvalo přesně rok. Před kurzem jsem navštívila dva psychology s 5* recenzemi, stálo mě to celkem 2000 Kč a hned na prvních sezeních mi bylo jasné, že tudy cesta nepovede. Na začátku tohoto kurzu jsem byla na šrot, život se mi totiž obrátil vzhůru nohama. Chvíli jsem nemohla ani chodit do práce, v ruce antidepresiva, nespavost, sesypala jsem se. Honza mi pomohl se rychle vrátit do hry. Antidepresiva jsem zahodila a přehodnotila svůj pohled na svět i život a zjistila jsem, že si zle dělám hlavně já sama a úplně zbytečně. První 3 měsíce pro mne nebyly jednoduché, ale dneska jsem úplně někde jinde. Úzkosti a strachy mám pořád, ale už na ně pohlížím jinak, umím s nimi lépe pracovat a neparalizují mne. Učím se, kde mám svoje hranice, odložila jsem svou masku a zjišťuji, co skutečně chci a co ne. Zjistila jsem, že většina obav, které mám, nejsou moje, ale předal mi je někdo jiný. Proto si víc všímám toho, co mi blízcí lidé říkají a jak to říkají. Jako by mluvila moje opice. :-D Za mne to byla jízda na horské dráze, ze které nehodlám vystupovat. Ke kurzu se opět vrátím, abych mohla postoupit o další level. Díky Honzo!

Spoustu věcí jsem pochopil a snad i integroval, spoustu věcí ještě ani zdaleka ne. Není to běh na krátkou trať, člověk musí chtít a zapracovat. Můj běh ještě není zdaleka u konce, ale posun správným směrem, jestli se to tak dá nazvat, je znát. Hlavně vydržet a chtít..

Děkuji Honzovi za moc hezký kurz. Moc se mi líbilo, jednotlivé malé lekce zapadlaly do komplexního celku. Množství informací a rad bylo velké, ale podané tak, aby tomu každý rozuměl. Postupně jsem si uvědomila chyby, co dělám, dozvěděla se, co upravit. Největší oblast, kde ještě mám před sebou dlouhou cestu, je v mém sebevědomí a sebehodnotě, kdy si postupně uvědomuji, co mi dává smysl a co ne, a co jsou vize někoho jiného. Co jsem si před kurzem neuvědomovala bylo, že problém není (vždycky) ve mně a že rodiče nemají vždycky a bez kompromisů pravdu.

Kurz mi pomohl a nasměroval k lepším zítřkům.

Jsem rád že jsem kurz absolvoval. Dozvěděl jsem se nové poznatky a nasměroval mne na mou další cestu. Děkuji

Vyborny kurz, pomohol mi neuveritelne , zase ma bavi zivot …..ingrid

Na začátku kurzu, jsem byla schovaná doma pod dekou a bála si jenom dojít na záchod. Ten strach, kdy nemáte tělo pod kontrolou a nechápete, co se s ním děje, bylo to nejhorší, co jsem kdy zažila. Když se totiž říznete, víte, co se stalo, víte, co s tím, víte, kam jít. Když cítíte úzkost nebo paniku, nevíte vůbec nic. Celý kurz mi pomohl nejen pochopit, co se v těle děje, ale hlavně, proč se to děje. Otevřel mi oči, protože jsem absolutně netušila, v jak velkým chronickým stresu se nacházím. Nic tomu ani nenasvědčovalo, ale s každou lekcí to bylo jasnější. Jsem teď na dlouhé cestě k regeneraci, pochopení a uzdravení. Doporučuji všem, kdo se nebojí si přiznat, že jsou za hranicemi svých možností. Honza vám ukáže, jak se vrátit před ně, jak je pomalinku opět rozšiřovat a jak si rozumět se svou opicí. To je pro mě asi nejdůležitější, spolupracovat se svým emočním já, s mou Julií a ukázat jí, že život je před námi. Proto ji beru za ruku a už se nebojím. Honzo, moc díky. Monča

Tento kurz mě osobně maximálně pomohl. Za což autorovi Honzovi dekuju. Pro ty ,kteří čtou tento komentář a zvažuji,jestli mají tento kurz zkusit, můžu jedině říci, směle do toho. Zjistíte plno teorie a následně i praktické rady,které kousek po kousku začnete implementovat do svého života a tím komplexně měnit svůj život. Pokud jste již vyzkoušeli několik antidepresiv, několik odborníků - psychyatru,terapeutu atd. a stále nevidíte tu cestu,jak z toho ven, zkuste tento kurz, treba to bude i ta vase cesta, co hledáte, minimálně nebudete mít co ztratit. Ještě jednou díky Honzo !🙂

Milá Veronika na začiatku kurzu, Prešli približne 2 mesiace odo dňa, kedy si si kurz spustila. Čo sa zmenilo oproti počiatočnému stavu? Panických atak je pomerne menej než na začiatku, už 3 týždne chodíš do práce, čo bolo na začiatku kurzu úplne nemožné. Kurz tvoje problémy nevyriešil, ale poukázal na to, ktoré aspekty tvojho života je potreba si dať do poriadku, aby sa tvoj stav zlepšoval. Niektoré sa podarilo, iné, tvrdšie oriešky ako vzťah s ľuďmi, ešte nie. Každopádne, ak ti môžem dať jednu radu, po každom kurze si sprav poznámky a okomentuj ich. Toto presne budem robiť od zajtra, kedy si kurz spúšťam zas. Myslím si, že pochopím veci, ktorým som na začiatku rozumela. Prínos, ktorý chcem ešte zmieniť je to, že som počas svojich atakách začala brať svoju opicu na "prechádzku", chytila som ju za ruku a vysvetlila som jej, že neumierame. Potom mi prišlo lepšie, ukľudnila som sa. Na čo ešte musím zapracovať, je prístup k môjmu zdraviu, pretože som stále v štádiu, že hľadám fyzikálnu príčinu, ktorá stojí za mojimi atakami. Preto pôjdem na komplexné vyšetrenie a verím, že až budem znovu na konci tohto kurzu a budem si tieto poznámky čítať, budem o krok ďalej v pojatí seba a môjho zdravia.

Děkuji za kurz Úzkosti... Po vysazení antidepresiv po deseti letech se u mě objevily stažené svaly na hlavě, ramenou, bedrech a já si vzpomněla, že mě s těmito problémy poslala neuroložka na psychiatrii. Tam mi dali antidepresiva.... Jenže mi nikdo nevysvětlil, proč tělo reaguje takhle, že si beru v životě na svá bedra víc, než unesu. Dneska vím, kolik lidí mi to i tehdy řeklo. Ale já neslyšela, neuměla s tím cokoli udělat. Přesto se časem událo více změn v životě a já dostala šanci se pohnout z místa. První rozhodnutí bylo seknout se zobáním. Dcera mi ukázala pár lekcí na Youtube z metalearningu a já neváhala a koupila si nejprve Úzkost, po měsíci absolvování kurzu neomezený přístup k ostatním kurzům. Baví mě to. Ráda se vzdělávám dál a navíc - přemýšlím, jsem učitelka, jak to všechno implementovat do základního školství, kde by tyhle vědomosti měl každý získat....

Pokud chcete svůj život změnit k lepšímu, tak tohle je ta správná cesta. Na začátku jsem nevěřil, že se to může zlepšit, ale mýlil jsem se opravdu se to zlepšilo A pokud na tom budete pracovat i dále bude to ještě lepší je potřeba vydržet. Nebude to hned,ale výsledek se určitě dostaví a v to ucítíte. 👍

IDnes

Rozhovor se zakladatelem metalearning.cz

Ceska televize

ČT24 - Cizí jazyky s Prectime®

Aktualne.cz

O výuce v aktualne.cz