Vzkazy z konce kurzu Úzkost & Panika

Praktický úkol posledního dne kurzu zní. " Co bys vzkázal sám sobě nebo člověku, který si nyní spustil první díl kurzu.". Ukážu ti zde ty poslední, abych tě nezahltil, bez úprav, tak jak byly napsány poslední den v kurzu. Věř, že nejsi na cestě sám. Drž se.

Děkuji Honzovi za moc hezký kurz. Moc se mi líbilo, jednotlivé malé lekce zapadlaly do komplexního celku. Množství informací a rad bylo velké, ale podané tak, aby tomu každý rozuměl. Postupně jsem si uvědomila chyby, co dělám, dozvěděla se, co upravit. Největší oblast, kde ještě mám před sebou dlouhou cestu, je v mém sebevědomí a sebehodnotě, kdy si postupně uvědomuji, co mi dává smysl a co ne, a co jsou vize někoho jiného. Co jsem si před kurzem neuvědomovala bylo, že problém není (vždycky) ve mně a že rodiče nemají vždycky a bez kompromisů pravdu.

Kurz mi pomohl a nasměroval k lepším zítřkům.

Jsem rád že jsem kurz absolvoval. Dozvěděl jsem se nové poznatky a nasměroval mne na mou další cestu. Děkuji

Vyborny kurz, pomohol mi neuveritelne , zase ma bavi zivot …..ingrid

Na začátku kurzu, jsem byla schovaná doma pod dekou a bála si jenom dojít na záchod. Ten strach, kdy nemáte tělo pod kontrolou a nechápete, co se s ním děje, bylo to nejhorší, co jsem kdy zažila. Když se totiž říznete, víte, co se stalo, víte, co s tím, víte, kam jít. Když cítíte úzkost nebo paniku, nevíte vůbec nic. Celý kurz mi pomohl nejen pochopit, co se v těle děje, ale hlavně, proč se to děje. Otevřel mi oči, protože jsem absolutně netušila, v jak velkým chronickým stresu se nacházím. Nic tomu ani nenasvědčovalo, ale s každou lekcí to bylo jasnější. Jsem teď na dlouhé cestě k regeneraci, pochopení a uzdravení. Doporučuji všem, kdo se nebojí si přiznat, že jsou za hranicemi svých možností. Honza vám ukáže, jak se vrátit před ně, jak je pomalinku opět rozšiřovat a jak si rozumět se svou opicí. To je pro mě asi nejdůležitější, spolupracovat se svým emočním já, s mou Julií a ukázat jí, že život je před námi. Proto ji beru za ruku a už se nebojím. Honzo, moc díky. Monča

Tento kurz mě osobně maximálně pomohl. Za což autorovi Honzovi dekuju. Pro ty ,kteří čtou tento komentář a zvažuji,jestli mají tento kurz zkusit, můžu jedině říci, směle do toho. Zjistíte plno teorie a následně i praktické rady,které kousek po kousku začnete implementovat do svého života a tím komplexně měnit svůj život. Pokud jste již vyzkoušeli několik antidepresiv, několik odborníků - psychyatru,terapeutu atd. a stále nevidíte tu cestu,jak z toho ven, zkuste tento kurz, treba to bude i ta vase cesta, co hledáte, minimálně nebudete mít co ztratit. Ještě jednou díky Honzo !🙂

Milá Veronika na začiatku kurzu, Prešli približne 2 mesiace odo dňa, kedy si si kurz spustila. Čo sa zmenilo oproti počiatočnému stavu? Panických atak je pomerne menej než na začiatku, už 3 týždne chodíš do práce, čo bolo na začiatku kurzu úplne nemožné. Kurz tvoje problémy nevyriešil, ale poukázal na to, ktoré aspekty tvojho života je potreba si dať do poriadku, aby sa tvoj stav zlepšoval. Niektoré sa podarilo, iné, tvrdšie oriešky ako vzťah s ľuďmi, ešte nie. Každopádne, ak ti môžem dať jednu radu, po každom kurze si sprav poznámky a okomentuj ich. Toto presne budem robiť od zajtra, kedy si kurz spúšťam zas. Myslím si, že pochopím veci, ktorým som na začiatku rozumela. Prínos, ktorý chcem ešte zmieniť je to, že som počas svojich atakách začala brať svoju opicu na "prechádzku", chytila som ju za ruku a vysvetlila som jej, že neumierame. Potom mi prišlo lepšie, ukľudnila som sa. Na čo ešte musím zapracovať, je prístup k môjmu zdraviu, pretože som stále v štádiu, že hľadám fyzikálnu príčinu, ktorá stojí za mojimi atakami. Preto pôjdem na komplexné vyšetrenie a verím, že až budem znovu na konci tohto kurzu a budem si tieto poznámky čítať, budem o krok ďalej v pojatí seba a môjho zdravia.

Všem, kdo zažívají úzkosti a paniky bych chtěl tenhle kurz doporučit. Mně kurz moc pomohl a dal perspektivu na spoustu prožitků, které jsem nevěděl jak zpracovat a také mi dal kupu technik, kterými se s tím učím pracovat. Hlavně mi ale vyjasnil, co se se mnou a děje, proč se to děje a kde hledat příčiny. Lidem, co jsou na začátku cesty moc držím palce a neztrácejte naději!

Děkuji za kurz Úzkosti... Po vysazení antidepresiv po deseti letech se u mě objevily stažené svaly na hlavě, ramenou, bedrech a já si vzpomněla, že mě s těmito problémy poslala neuroložka na psychiatrii. Tam mi dali antidepresiva.... Jenže mi nikdo nevysvětlil, proč tělo reaguje takhle, že si beru v životě na svá bedra víc, než unesu. Dneska vím, kolik lidí mi to i tehdy řeklo. Ale já neslyšela, neuměla s tím cokoli udělat. Přesto se časem událo více změn v životě a já dostala šanci se pohnout z místa. První rozhodnutí bylo seknout se zobáním. Dcera mi ukázala pár lekcí na Youtube z metalearningu a já neváhala a koupila si nejprve Úzkost, po měsíci absolvování kurzu neomezený přístup k ostatním kurzům. Baví mě to. Ráda se vzdělávám dál a navíc - přemýšlím, jsem učitelka, jak to všechno implementovat do základního školství, kde by tyhle vědomosti měl každý získat....

Pokud chcete svůj život změnit k lepšímu, tak tohle je ta správná cesta. Na začátku jsem nevěřil, že se to může zlepšit, ale mýlil jsem se opravdu se to zlepšilo A pokud na tom budete pracovat i dále bude to ještě lepší je potřeba vydržet. Nebude to hned,ale výsledek se určitě dostaví a v to ucítíte. 👍

Tento kurz bola jedna z najlepších investícií v mojom živote. Už po prvých dňoch teoretických poznatkov a tréningu technik sa začala dostavovať obrovská úľava, zníženie stresu a napätia (osobne som bojovala s bolesťami žalúdka). Po dvoch mesiacoch sa cítim ako vymenený človek. 1 lekcia/ 1 deň. Vďaka, Honzo!

Doporučuji, pomohlo mi to

Poděkuj Sám sobě že jsi začal, tohle tě do jisté míry povede! Drž se je to dlouhá cesta, ale ty to zvládneš!

Pokud tě osud zavál k tomuto kurzu neváhej, nebudeš litovat! Neuvěřitelně tě posune na úroveň jiné bytosti než jsi byl.

Ahoj, asi vím jak se cítíš, ten strach který pohlcuje celou tvou osobu. Strach, že už nikdy to nebude jako dřív. Bude! Ale trochu jinak. Víc vědomě. Netlač na sebe. Jdi po malých krůčcích, ikdyž by si chtěl/a aby už tohle utrpení skončilo. S ťím to kurzem vyrosteš a možná až do nebe. Přeji Ti slunce v duši a tobě Honzo díky za vše.

Pojď do toho! Buď trpělivý a postupuj poctivě a pomalu dle doporučení - 1 lekce 1 den. Hodně štěstí!

Ahoj, chtěl bych vám říct ať při průchodu kurzem rozhodně nikam nespěcháte a opravdu realizujte praktické úkoly! Nečekejte zázraky, kurz vás dokáže dostat z toho nejhoršího, ale je to dlouhá cesta a v určité formě se se svými problémy budete potýkat celý život! Udělejte z toho svou přednost!

Nie je všetko len o výsledkoch, dôležitá je aj cesta ktorá k nim vedie.

co bych si teď sám sobě vzkázal: ??? DĚLEJ KURZ PRAVIDELNĚ!!! OPRAVDU PRAVIDELNĚ!!! DĚLEJ ÚKOLY. Bez přemýšlení. Opravdu je udělej.

Ahoj, mám za sebou celý kurz a už ani nevím, jak hrozně mi na začátku bylo. Vlastně jo, byla jsem zoufalá, vyklepaná, naštvaná, ptala jsem se, proč já? A už zase! Nechci! Teď mám za sebou hodně mentální práce, ale je mi dobře! Kurz mi vážně moc pomohl. Takže Honzovi velký dík a vám ostatním držím palce, určitě to pomůže a bude líp, věřte! Katka

IDnes

Rozhovor se zakladatelem metalearning.cz

Ceska televize

ČT24 - Cizí jazyky s Prectime®

Aktualne.cz

O výuce v aktualne.cz