Vzkazy z konce kurzu Úzkost & Panika

Praktický úkol posledního dne kurzu zní. " Co bys vzkázal sám sobě nebo člověku, který si nyní spustil první díl kurzu.". Ukážu ti zde ty poslední, abych tě nezahltil, bez úprav, tak jak byly napsány poslední den v kurzu. Věř, že nejsi na cestě sám. Drž se.

Na začátku kurzu, jsem byla schovaná doma pod dekou a bála si jenom dojít na záchod. Ten strach, kdy nemáte tělo pod kontrolou a nechápete, co se s ním děje, bylo to nejhorší, co jsem kdy zažila. Když se totiž říznete, víte, co se stalo, víte, co s tím, víte, kam jít. Když cítíte úzkost nebo paniku, nevíte vůbec nic. Celý kurz mi pomohl nejen pochopit, co se v těle děje, ale hlavně, proč se to děje. Otevřel mi oči, protože jsem absolutně netušila, v jak velkým chronickým stresu se nacházím. Nic tomu ani nenasvědčovalo, ale s každou lekcí to bylo jasnější. Jsem teď na dlouhé cestě k regeneraci, pochopení a uzdravení. Doporučuji všem, kdo se nebojí si přiznat, že jsou za hranicemi svých možností. Honza vám ukáže, jak se vrátit před ně, jak je pomalinku opět rozšiřovat a jak si rozumět se svou opicí. To je pro mě asi nejdůležitější, spolupracovat se svým emočním já, s mou Julií a ukázat jí, že život je před námi. Proto ji beru za ruku a už se nebojím. Honzo, moc díky. Monča

Tento kurz mě osobně maximálně pomohl. Za což autorovi Honzovi dekuju. Pro ty ,kteří čtou tento komentář a zvažuji,jestli mají tento kurz zkusit, můžu jedině říci, směle do toho. Zjistíte plno teorie a následně i praktické rady,které kousek po kousku začnete implementovat do svého života a tím komplexně měnit svůj život. Pokud jste již vyzkoušeli několik antidepresiv, několik odborníků - psychyatru,terapeutu atd. a stále nevidíte tu cestu,jak z toho ven, zkuste tento kurz, treba to bude i ta vase cesta, co hledáte, minimálně nebudete mít co ztratit. Ještě jednou díky Honzo !🙂

Milá Veronika na začiatku kurzu, Prešli približne 2 mesiace odo dňa, kedy si si kurz spustila. Čo sa zmenilo oproti počiatočnému stavu? Panických atak je pomerne menej než na začiatku, už 3 týždne chodíš do práce, čo bolo na začiatku kurzu úplne nemožné. Kurz tvoje problémy nevyriešil, ale poukázal na to, ktoré aspekty tvojho života je potreba si dať do poriadku, aby sa tvoj stav zlepšoval. Niektoré sa podarilo, iné, tvrdšie oriešky ako vzťah s ľuďmi, ešte nie. Každopádne, ak ti môžem dať jednu radu, po každom kurze si sprav poznámky a okomentuj ich. Toto presne budem robiť od zajtra, kedy si kurz spúšťam zas. Myslím si, že pochopím veci, ktorým som na začiatku rozumela. Prínos, ktorý chcem ešte zmieniť je to, že som počas svojich atakách začala brať svoju opicu na "prechádzku", chytila som ju za ruku a vysvetlila som jej, že neumierame. Potom mi prišlo lepšie, ukľudnila som sa. Na čo ešte musím zapracovať, je prístup k môjmu zdraviu, pretože som stále v štádiu, že hľadám fyzikálnu príčinu, ktorá stojí za mojimi atakami. Preto pôjdem na komplexné vyšetrenie a verím, že až budem znovu na konci tohto kurzu a budem si tieto poznámky čítať, budem o krok ďalej v pojatí seba a môjho zdravia.

Všem, kdo zažívají úzkosti a paniky bych chtěl tenhle kurz doporučit. Mně kurz moc pomohl a dal perspektivu na spoustu prožitků, které jsem nevěděl jak zpracovat a také mi dal kupu technik, kterými se s tím učím pracovat. Hlavně mi ale vyjasnil, co se se mnou a děje, proč se to děje a kde hledat příčiny. Lidem, co jsou na začátku cesty moc držím palce a neztrácejte naději!

Děkuji za kurz Úzkosti... Po vysazení antidepresiv po deseti letech se u mě objevily stažené svaly na hlavě, ramenou, bedrech a já si vzpomněla, že mě s těmito problémy poslala neuroložka na psychiatrii. Tam mi dali antidepresiva.... Jenže mi nikdo nevysvětlil, proč tělo reaguje takhle, že si beru v životě na svá bedra víc, než unesu. Dneska vím, kolik lidí mi to i tehdy řeklo. Ale já neslyšela, neuměla s tím cokoli udělat. Přesto se časem událo více změn v životě a já dostala šanci se pohnout z místa. První rozhodnutí bylo seknout se zobáním. Dcera mi ukázala pár lekcí na Youtube z metalearningu a já neváhala a koupila si nejprve Úzkost, po měsíci absolvování kurzu neomezený přístup k ostatním kurzům. Baví mě to. Ráda se vzdělávám dál a navíc - přemýšlím, jsem učitelka, jak to všechno implementovat do základního školství, kde by tyhle vědomosti měl každý získat....

Pokud chcete svůj život změnit k lepšímu, tak tohle je ta správná cesta. Na začátku jsem nevěřil, že se to může zlepšit, ale mýlil jsem se opravdu se to zlepšilo A pokud na tom budete pracovat i dále bude to ještě lepší je potřeba vydržet. Nebude to hned,ale výsledek se určitě dostaví a v to ucítíte. 👍

Tento kurz bola jedna z najlepších investícií v mojom živote. Už po prvých dňoch teoretických poznatkov a tréningu technik sa začala dostavovať obrovská úľava, zníženie stresu a napätia (osobne som bojovala s bolesťami žalúdka). Po dvoch mesiacoch sa cítim ako vymenený človek. 1 lekcia/ 1 deň. Vďaka, Honzo!

Doporučuji, pomohlo mi to

Poděkuj Sám sobě že jsi začal, tohle tě do jisté míry povede! Drž se je to dlouhá cesta, ale ty to zvládneš!

Pokud tě osud zavál k tomuto kurzu neváhej, nebudeš litovat! Neuvěřitelně tě posune na úroveň jiné bytosti než jsi byl.

Ahoj, asi vím jak se cítíš, ten strach který pohlcuje celou tvou osobu. Strach, že už nikdy to nebude jako dřív. Bude! Ale trochu jinak. Víc vědomě. Netlač na sebe. Jdi po malých krůčcích, ikdyž by si chtěl/a aby už tohle utrpení skončilo. S ťím to kurzem vyrosteš a možná až do nebe. Přeji Ti slunce v duši a tobě Honzo díky za vše.

Pojď do toho! Buď trpělivý a postupuj poctivě a pomalu dle doporučení - 1 lekce 1 den. Hodně štěstí!

Ahoj, chtěl bych vám říct ať při průchodu kurzem rozhodně nikam nespěcháte a opravdu realizujte praktické úkoly! Nečekejte zázraky, kurz vás dokáže dostat z toho nejhoršího, ale je to dlouhá cesta a v určité formě se se svými problémy budete potýkat celý život! Udělejte z toho svou přednost!

Nie je všetko len o výsledkoch, dôležitá je aj cesta ktorá k nim vedie.

co bych si teď sám sobě vzkázal: ??? DĚLEJ KURZ PRAVIDELNĚ!!! OPRAVDU PRAVIDELNĚ!!! DĚLEJ ÚKOLY. Bez přemýšlení. Opravdu je udělej.

Ahoj, mám za sebou celý kurz a už ani nevím, jak hrozně mi na začátku bylo. Vlastně jo, byla jsem zoufalá, vyklepaná, naštvaná, ptala jsem se, proč já? A už zase! Nechci! Teď mám za sebou hodně mentální práce, ale je mi dobře! Kurz mi vážně moc pomohl. Takže Honzovi velký dík a vám ostatním držím palce, určitě to pomůže a bude líp, věřte! Katka

Ahoj, kurz předčil má očekávání. Konečně jsem pochopila, co se mi snaží tělo sdělit a získala motivaci a neocenitelné návody jak se opět cítit lépe. Honzo díky, a už šetřím na další tvoje kurzy :-)

Nebudu psát neboj, bude to zase dobré, protože ono je to dobré už teď, i když tě to pomalu zaživa rozemílá na prach.. vlastně ne pomalu, ale docela rychle :) Až tě to rozemele úplně, tak budeš moct začít znovu a lépe. Zrodí se tvoje nové lepší já, hodně podobné tomu minulému, ale bez starých šrámů na duši. Zrození hodně bolí, rodila jsem 3 děti, ale tenhle porod byl teda ještě o level vejš :) Od této chvíle už bude každý nový den o fous lepší než den předchozí. Wow, koukám že sem napsala dost ezo znějící vzkaz, kdo by to do mě řekl :) Honzovi lekce, jsou naopak velmi věcné, racionální, dávají perfektní smysl a den po dni tě vytáhnou z tohohle očistce.. a to docela rychle ;) Z počátku to pro mě bylo opravdu děsivé a nechala jsem si předepsat Neurol, pro případ nouze největší, ale nakonec jsem si ho ani brát nemusela. Kdo má rád citáty, tak si třeba může vygůglit "Cesta pokory" od Jeffa Fostera. Honzo díky!

Tento kurz mě velice překvapil svojí jednoduchostí a jasností. Pochopila jsem mechanizmus, který mě velice pomohl a také to, že bez praxe a změny myšlení to nepůjde. Po každodenním používání technik po pár týdnech cítím nárůst energie, vnitřní zklidnění, více vidím pozitiva a radost. Také se více objevuje víra ve svojí cestu a i když jsou nám předkládány samé negativa vnitřně najednou cítím, že pro každého z nás se cestička řešení může otevírat dál, když se zklidníme a začneme vnímat svůj vnitřní stav - pocity, myšlenky a svoje tělo. Vím někdy to hodně bolí a ego nám předkládá jak to nemůže fungovat a bude nám pořád zle. Nevěřte tomu časem se to opravdu prolomí. Chce to vydržet a denně s tím pracovat. To je moje zkušenost s tímto kurzem. Moc děkuji Honzovi za to, že něco takového vytvořil a věřím, že tím pomáhá hodně lidem. Tato investice se opravdu vyplatí a určitě budu šířit dál tato práce za to stojí. Vím je to asi moc dlouhé, ale v kratší verzi bych nemohla sdělit vše. Děkuji moooc za pomoc Alena

Neboj se, dá se to zvládnout!

IDnes

Rozhovor se zakladatelem metalearning.cz

Ceska televize

ČT24 - Cizí jazyky s Prectime®

Aktualne.cz

O výuce v aktualne.cz