NEJSI TO NÁHODOU I TY?

JAK TI POMŮŽEME SKRZE STRES, PANIKU ČI ÚZKOSTI?

Je důležité o všem otevřeně mluvit, abys vše rozpoznal včas. Ignorovat tělesné projevy na stresové situace se nevyplácí. Cena je opravdu příliš vysoká.

Na každý den animovaná lekce a praktické cvičení

Videa, kterých je nyní více než 60, Ti nezaberou déle než 5 - 15 minut. Vezmeme Tě za ruku a postupně ti vysvětlíme vše, co se u Tebe v těle a hlavě děje. Se vším budeme samozřejmě pracovat prakticky, abys byl na konci kurzu z problémů venku.


Praxe každý den

Říkáme jim berličky. Berličky nám pomáhají přežít důsledky, ony tělesné pocity, které během úzkostí a paniky cítíme. Každý den se naučíš techniku, která Ti pomůže skrze nelehké stavy projít. Zároveň ale budeme pracovat na řešení příčiny, aby se důsledek nevrátil.


Video komentář ke každé lekci

Honza (Ing. Jan Hovad, Ph.D.) si během 10 let života s úzkostmi a panickými záchvaty různé stavy sám vyvolával, aby jim přišel na kloub a právě on Ti pomůže najít cestu ven.


Přihlášení do kurzu

Také nemáme rádi všemožné přihlašování. Potřebujeme Ti ale ukládat postup skrze celý kurz, techniky, bonusové materiály či poznámky, jinak to nejde. Vstoupit můžeš pomocí Facebooku na jeden klik nebo si vytvoř svůj vlastní účet. Neboj, emaily Tě bombardovat nebudeme :-)

prihlaseni do kurzu

Lekce zdarma

Po přihlášení uvidíš odemknuté lekce, které jsou k dispozici zdarma. Podívej se na ně a pokud ucítíš, že Ti můžeme pomoci, kup si přístup do celého kurzu. Pokud ne, můžeš zkusit někoho jiného. Mrkni třeba na lekci o Derealizaci přímo zde.


IDnes

Rozhovor se zakladatelem metalearning.cz

Ceska televize

ČT24 - Cizí jazyky s Prectime®

Aktualne.cz

O výuce v aktualne.cz

Seznam lekcí

Na každý den jsme pro Tebe připravili to nejdůležitější ke zvládnutí paniky, úzkostí, panických záchvatů či dalších nepříjemných stavů spojených s chronickým stresem. Lekce připravená na každý den Ti nezabere déle, než 15 minut. Vše pochopíš jak teoreticky tak prakticky. Svoji cestu můžeš začít splněním své první lekce hned teď.

Úzkost
Od A do Z, co ti kurz přinese
Terminologie, pojmenujeme co cítíš
Jak ti to funguje v hlavě aneb Tvá opice
Jak pracovat s myšlenkami
Medvěd & Stres & HPA
Okamžitý restart panické reakce I., krabice
Jak pracovat s fyz. pocity
Antidepresiva, ano či ne?
Q & A - příběhy 1
Bioenergetika, restart panické reakce II.
Zamrznutí a role kořisti
Derealizace, signály, práce s energií
1 lekce, 1 den a spěch
Zažij budoucnost s předstihem, vizualizace
Q & A - příběhy 2
Hranice
Očekávání a realita
Spánek, kvalita a kvantita
Jak usnout a regenerovat
Změř svůj stres, HRV a 7-3-6
Sacharidy, inzulin, vyřeš stres z jídla
Nečekej, udělej si vlastní krevní testy
Buď sám sebou, autenticita
Jak se nezbláznit?
Bezbranný králíček a KBT
Jednorázová Kognitivně Behaviorální Terapie
Toxická role oběti
Odlepení se ze dna
Pochopení rodiny a okolí, jak najít majáky
HSP, (ab)normální citlivost
Arytmie, IBS, Fibromyalgie, Bolest
Q & A - příběhy 3
Nejčastější strachy
Práce se smrtí
Anticipační úzkost, agorafobie
Znáš své interní a externí hodnoty?
Dopamin a úzkost - základy
Závislost detailně
Biochemie stresu jako první
Z hlavy do těla, kdekoliv
Je čas bojovat nebo obědvat?
Silové pózy, jak trochu ošálit tělo i mysl
Suplementy a byliny
Jsi Hodný kluk?
Zvládneš tuto výzvu?
Dáš své rodiče?
Osamělost
Vypni včas, jinak
Jak funguje během úzkostí trauma a co s tím
Hněv, vztek, nemoc
Nabití a vybití energie
Dýchej
Má tvé utrpení smysl?
Smysl a vůle v životě
Koncept hry - smysl v životě
Tvé sebevědomí a sebehodnota
Růst v cyklech
Q & A - příběhy 4
Vzkaz sám sobě T-59

V ČR děláme osvětu v oblasti stresu, úzkostí a paniky

Naše tématická videa mají statisíce shlédnutí. Na jedno takové se můžeš podívat přímo zde nebo si jich spustit více přímo uvnitř kurzu.

Kurzem Tě provede

Ing. Jan Hovad, Ph.D (vždy mu říkej Honzo). Honza je tvůrcem mnoha projektů zabývajících se efektivním učením, například prectime.cz s 80 000+ studenty, v roce 2018 prodaný Bettermind.cz nebo jeho projekt Metalearning.cz, který vytváří od roku 2014. Honza pracoval na projektech v USA/Číně, vystudoval Strojírenství, bakalářské Informační technologie, inženýrské Systémové inženýrství/Ekonomii a doktorát v Aplikované (geo)informatice. Postavil si vlastní hvězdárnu a stal se Astrofotografem roku focením hlubokého vesmíru. Nezastavil se mnohdy až 16 hodin denně. Po mnoha letech panických záchvatů prodělal ve 24 letech invazivní operaci srdce, až nakonec následně zkolaboval při jedné z cest v Číně. Byl zastaven a začal znovu. Odjel mimo civilizaci a za 3 roky přečetl 700 bestselerů, aby našel řešení svých problémů. Začal díky rozsáhlému know-how a prakticky prožitým situacím pomáhat ostatním lidem skrze své projekty a vedení. Založil DATABENDERS s.r.o. v které pomáhá lidem v oblasti sebevzdělávání. Změnil svůj život a rozhodl se, že v jeho kurzech změníš svůj život i Ty.

Jan Hovad hory
Jan Hovad poušť

Vzkazy Tobě od ostatních z kurzu

Praktický úkol posledního dne kurzu zní. " Co bys vzkázal sám sobě nebo člověku, který si nyní spustil první díl kurzu.". Ukážu ti zde nádhodně 15 z nich, abych tě nezahltil, bez úprav, tak jak byly napsány poslední den v kurzu. Věř, že nejsi na cestě sám. Drž se. Všechna hodnocení a zprávy najdeš v sekci HODNOCENÍ ZDE.

Výborný kurz, objasnil mi mé úzkostné stavy, obavy a proč se tak v těle děje, jak s tím úspěšně bojovat. Důležité je dělat jednu lekci za den. Nebo se i k lekcím vracet. Vydržte bude lépe. Díky Honzo

Doporučuji, pochopíš jak vše funguje a co můžeš dělat, aby se tvůj stav zlepšil.

Kurz mi pomohl a nasměroval k lepším zítřkům.

Tenhle kurz je zajímavě provedený a je fajn, že se k jednotlivým lekcím člověk může vracet a zároveň i přibývají lekce nové. Mým problémem byla TRPĚLIVOST, ale ta je důležitá, proto nespěchej, buď otevřený novým informacím a snad se u nás všech změna brzy projeví :-)

Doporučuji, pomohlo mi to

Všem, kdo zažívají úzkosti a paniky bych chtěl tenhle kurz doporučit. Mně kurz moc pomohl a dal perspektivu na spoustu prožitků, které jsem nevěděl jak zpracovat a také mi dal kupu technik, kterými se s tím učím pracovat. Hlavně mi ale vyjasnil, co se se mnou a děje, proč se to děje a kde hledat příčiny. Lidem, co jsou na začátku cesty moc držím palce a neztrácejte naději!

Toto není kurz, ale detoxikační kúra! A skvělá! Absovování kurzu Úzkost a panika mi trvalo přesně rok. Před kurzem jsem navštívila dva psychology s 5* recenzemi, stálo mě to celkem 2000 Kč a hned na prvních sezeních mi bylo jasné, že tudy cesta nepovede. Na začátku tohoto kurzu jsem byla na šrot, život se mi totiž obrátil vzhůru nohama. Chvíli jsem nemohla ani chodit do práce, v ruce antidepresiva, nespavost, sesypala jsem se. Honza mi pomohl se rychle vrátit do hry. Antidepresiva jsem zahodila a přehodnotila svůj pohled na svět i život a zjistila jsem, že si zle dělám hlavně já sama a úplně zbytečně. První 3 měsíce pro mne nebyly jednoduché, ale dneska jsem úplně někde jinde. Úzkosti a strachy mám pořád, ale už na ně pohlížím jinak, umím s nimi lépe pracovat a neparalizují mne. Učím se, kde mám svoje hranice, odložila jsem svou masku a zjišťuji, co skutečně chci a co ne. Zjistila jsem, že většina obav, které mám, nejsou moje, ale předal mi je někdo jiný. Proto si víc všímám toho, co mi blízcí lidé říkají a jak to říkají. Jako by mluvila moje opice. :-D Za mne to byla jízda na horské dráze, ze které nehodlám vystupovat. Ke kurzu se opět vrátím, abych mohla postoupit o další level. Díky Honzo!

Děkuji Honzovi za moc hezký kurz. Moc se mi líbilo, jednotlivé malé lekce zapadlaly do komplexního celku. Množství informací a rad bylo velké, ale podané tak, aby tomu každý rozuměl. Postupně jsem si uvědomila chyby, co dělám, dozvěděla se, co upravit. Největší oblast, kde ještě mám před sebou dlouhou cestu, je v mém sebevědomí a sebehodnotě, kdy si postupně uvědomuji, co mi dává smysl a co ne, a co jsou vize někoho jiného. Co jsem si před kurzem neuvědomovala bylo, že problém není (vždycky) ve mně a že rodiče nemají vždycky a bez kompromisů pravdu.

Všetko utrpenie je len súčasťou našej životnej púti a vďaka nemu sme doslova nútení hľadať hodnotné odpovede na zákutia našich miyslí a životov ktorým nerozumieme. Je to možnosť posunúť sa ďalej, zahodiť nepotrebné a naučiť sa pozorovať a reagovať len na to podstatné. Je na čase vyhodiť odpadky, staré nefunkčné vzorce minulosti ktoré nám sťažujú život a tento kurz nám poskytuje pár smerových tabuliek vďaka ktorým sa dostaneme na miesta (v hlavičke) kde to môžeme spraviť. Samozrejme, cesta týmto kurzom nekončí, tak ako ani smrťou. Nikdy sa nesúďte a majte sa radi. Naša dokonalosť spočíva v nedokonalosti. Každý z nás je jedinečný, jediný originál.

Ďakujem, Cítim sa o veľa krokov vpredu a moja panika je aktuálne na znesiteľnej úrovni. Dokonca sú obdobia keď sa cítim úplne normálne a lepšie ako pred panickými atakami. Učím sa byť autentický k sebe a okoliu a prináša mi to radosť do života. Chvála Vám za tento kurz.

Nebudu psát neboj, bude to zase dobré, protože ono je to dobré už teď, i když tě to pomalu zaživa rozemílá na prach.. vlastně ne pomalu, ale docela rychle :) Až tě to rozemele úplně, tak budeš moct začít znovu a lépe. Zrodí se tvoje nové lepší já, hodně podobné tomu minulému, ale bez starých šrámů na duši. Zrození hodně bolí, rodila jsem 3 děti, ale tenhle porod byl teda ještě o level vejš :) Od této chvíle už bude každý nový den o fous lepší než den předchozí. Wow, koukám že sem napsala dost ezo znějící vzkaz, kdo by to do mě řekl :) Honzovi lekce, jsou naopak velmi věcné, racionální, dávají perfektní smysl a den po dni tě vytáhnou z tohohle očistce.. a to docela rychle ;) Z počátku to pro mě bylo opravdu děsivé a nechala jsem si předepsat Neurol, pro případ nouze největší, ale nakonec jsem si ho ani brát nemusela. Kdo má rád citáty, tak si třeba může vygůglit "Cesta pokory" od Jeffa Fostera. Honzo díky!

Keď som začínal pred 5 týždňami mal som šialený strach. Strach že mám nejakú vážnu chorobu, triasli sa mi ruky, mal som problém s koncentráciou, pamäťou, mal som strach že ma nič nebude v živote baviť, že sa môj stav bude zhoršovať, a kopec iných fyzických aj myšlienkových stavov. Kurz ma zachránil. Každý diel som si pozrel, spoznámkoval a hneď aj dal do praxe v mojom živote. Začal som svoje telo robiť šťastným a ono mi vrátilo šťastie. Pamätám si keď som bol na začiatku a čítal tieto komentáre a rozmýšľal či si kurz zaplatiť alebo nie. Preto som teraz píšem. Pozri si ho, prepíš si čo najlepšie poznámky, aby sa ti to uložilo do hlavy a hneď od Toho dňa to začni robiť v praxi, nečakaj a uvidíš ako sa pomaličky začne všetko zlepšovať.

Spoustu věcí jsem pochopil a snad i integroval, spoustu věcí ještě ani zdaleka ne. Není to běh na krátkou trať, člověk musí chtít a zapracovat. Můj běh ještě není zdaleka u konce, ale posun správným směrem, jestli se to tak dá nazvat, je znát. Hlavně vydržet a chtít..

Neboj se, dá se to zvládnout!