Tvůj maják ve vlnách úzkosti,
paniky a stresu.

Ukážeme Ti cestu od A do Z, online, anonymně.

NEJSI TO NÁHODOU I TY?

JAK TI POMŮŽEME SKRZE STRES, PANIKU ČI ÚZKOSTI?

Je důležité o všem otevřeně mluvit, abys vše rozpoznal včas. Ignorovat tělesné projevy na stresové situace se nevyplácí. Cena je opravdu příliš vysoká.

Na každý den animovaná lekce a praktické cvičení

Videa, kterých je nyní více než 60, Ti nezaberou déle než 5 - 15 minut. Vezmeme Tě za ruku a postupně ti vysvětlíme vše, co se u Tebe v těle a hlavě děje. Se vším budeme samozřejmě pracovat prakticky, abys byl na konci kurzu z problémů venku.


Praxe každý den

Říkáme jim berličky. Berličky nám pomáhají přežít důsledky, ony tělesné pocity, které během úzkostí a paniky cítíme. Každý den se naučíš techniku, která Ti pomůže skrze nelehké stavy projít. Zároveň ale budeme pracovat na řešení příčiny, aby se důsledek nevrátil.


Video komentář ke každé lekci

Honza (Ing. Jan Hovad, Ph.D.) si během 10 let života s úzkostmi a panickými záchvaty různé stavy sám vyvolával, aby jim přišel na kloub a právě on Ti pomůže najít cestu ven.


Přihlášení do kurzu

Také nemáme rádi všemožné přihlašování. Potřebujeme Ti ale ukládat postup skrze celý kurz, techniky, bonusové materiály či poznámky, jinak to nejde. Vstoupit můžeš pomocí Facebooku na jeden klik nebo si vytvoř svůj vlastní účet. Neboj, emaily Tě bombardovat nebudeme :-)

prihlaseni do kurzu

Lekce zdarma

Po přihlášení uvidíš odemknuté lekce, které jsou k dispozici zdarma. Podívej se na ně a pokud ucítíš, že Ti můžeme pomoci, kup si přístup do celého kurzu. Pokud ne, můžeš zkusit někoho jiného. Mrkni třeba na lekci o Derealizaci přímo zde.


IDnes

Rozhovor se zakladatelem metalearning.cz

Ceska televize

ČT24 - Cizí jazyky s Prectime®

Aktualne.cz

O výuce v aktualne.cz

Média

STRUKTURA KURZU

Čeká na Tebe plno lekcí. Jejich strukturu si můžeš zobrazit bez přihlášení i zde.

Na každý den jsme pro Tebe připravili to nejdůležitější ke zvládnutí paniky, úzkostí, panických záchvatů či dalších nepříjemných stavů spojených s chronickým stresem. Lekce připravená na každý den Ti nezabere déle, než 15 minut. Vše pochopíš jak teoreticky tak prakticky. Svoji cestu můžeš začít splněním své první lekce hned teď.

Úzkost
Od A do Z, co ti kurz přinese
Terminologie, pojmenujeme co cítíš
Jak ti to funguje v hlavě aneb Tvá opice
Jak pracovat s myšlenkami
Medvěd & Stres & HPA
Okamžitý restart panické reakce I., krabice
Jak pracovat s fyz. pocity
Antidepresiva, ano či ne?
Q & A - příběhy 1
Bioenergetika, restart panické reakce II.
Zamrznutí a role kořisti
Derealizace, signály, práce s energií
Zažij budoucnost s předstihem, vizualizace
Q & A - příběhy 2
Hranice
Spánek, kvalita a kvantita
Jak usnout a regenerovat
Změř svůj stres, HRV a 7-3-6
Sacharidy, inzulin, vyřeš stres z jídla
Nečekej, udělej si vlastní krevní testy
Buď sám sebou, autenticita
Jak se nezbláznit?
Bezbranný králíček a KBT
Jednorázová Kognitivně Behaviorální Terapie
Toxická role oběti
Odlepení se ze dna
Pochopení rodiny a okolí, jak najít majáky
HSP, (ab)normální citlivost
Arytmie, IBS, Fibromyalgie, Bolest
Q & A - příběhy 3
Nejčastější strachy
Práce se smrtí
Anticipační úzkost, agorafobie
Znáš své interní a externí hodnoty?
Dopamin a úzkost - základy
Závislost detailně
Biochemie stresu jako první
Z hlavy do těla, kdekoliv
Je čas bojovat nebo obědvat?
Silové pózy, jak trochu ošálit tělo i mysl
Suplementy a byliny
Jsi Hodný kluk?
Zvládneš tuto výzvu?
Dáš své rodiče?
Vypni včas, jinak
Jak funguje během úzkostí trauma a co s tím
Hněv, vztek, nemoc
Nabití a vybití energie
Dýchej
Má tvé utrpení smysl?
Smysl a vůle v životě
Koncept hry - smysl v životě
Tvé sebevědomí a sebehodnota
Růst v cyklech
Vzkaz sám sobě T-55

V ČR děláme osvětu v oblasti stresu, úzkostí a paniky

Naše tématická videa mají statisíce shlédnutí. Na jedno takové se můžeš podívat přímo zde nebo si jich spustit více přímo uvnitř kurzu.

Kurzem Tě provede

Ing. Jan Hovad, Ph.D (vždy mu říkej Honzo). Honza je tvůrcem mnoha projektů zabývajících se efektivním učením, největším s 80 000 studenty je prectime.cz. Pracoval na projektech v USA/Číně, vystudoval Strojírenství, bakalářské Informační technologie, inženýrské Systémové inženýrství/Ekonomii a doktorát v Aplikované (geo)informatice. Postavil si vlastní hvězdárnu a stal se Astrofotografem roku focením hlubokého vesmíru. Nezastavil se mnohdy až 16 hodin denně. Po mnoha letech panických záchvatů prodělal ve 24 letech invazivní operaci srdce, až nakonec následně zkolaboval při jedné z cest v Číně. Byl zastaven a začal znovu. Odjel mimo civilizaci a za 3 roky přečetl 700 bestselerů, aby našel řešení svých problémů. Začal díky rozsáhlému know-how a prakticky prožitým situacím pomáhat ostatním lidem skrze své projekty a vedení. Založil DATABENDERS s.r.o. v které pomáhá lidem v oblasti sebevzdělávání. Změnil svůj život a rozhodl se, že v jeho kurzech změníš svůj život i Ty.

Vzkazy Tobě od ostatních z kurzu

Praktický úkol posledního dne kurzu zní. " Co bys vzkázal sám sobě nebo člověku, který si nyní spustil první díl kurzu.". Ukážu ti zde nádhodně 15 z nich, abych tě nezahltil, bez úprav, tak jak byly napsány poslední den v kurzu. Věř, že nejsi na cestě sám. Drž se. Všechna hodnocení a zprávy najdeš v sekci HODNOCENÍ ZDE.

Nevzdávej to. Prošel jsem celým kurzem a stojí za to to vydržet.

Jsem člověk trpící občasnými úzkostmi, který nikdy nezažil panický záchvat. Za sebe mohu říci, že velice pomůže pochopit, proč úzkosti vznikají a jak na ně reaguje naše tělo, což mi osvětlil právě tento kurz. Klíčem k tomu, aby člověk změnil svůj současný stav, je dlouhodobé a pravidelné praktikování cvičení uvedených v kurzu, která jsou velmi jednoduchá a dobře vysvětlená.

Vůbec se nerozmýšlej, jdi do toho! :) Mně to moc pomohlo, podařilo se mi lépe zvládat panické ataky a zlepšila se mi i psychika :) Držím pěsti, jsme v tom společně!

Věř, že to, jak se nyní cítíš, není trest. Nikdo si Tě nevybral, abys trpěl. Tenhle kurz Ti objasní příčiny a poskytne mnoho technik, jak se z téhle šlamastiky dostat. Ale nespěchej! Trvalo dlouho, než ses dostal až do stavu, ve kterém se nacházíš nyní. Proto bude i trvat nějakou dobu, než se z toho zase dostaneš. Ale nepřestávej věřit a makej na sobě. Vyplatí se ti to!

Kurz na paniky a úzkosti jsem absolvoval v rámci neomezeného přístupu na metalearning.cz. Samostatně bych si tento kurz nezakoupil, jelikož mám to štěstí, že nejsem cílovou skupinou tohoto kurzu. Musím však říci, že mi i beztak kurz hodně dal, jelikož se stresem jako takovým se setkáváme na každodenní bázi prakticky všichni a je dobré minimálně teoreticky znát, jak to všechno v našem těle funguje a zapojovat třeba některé praktické techniky jako je např. práce s myšlenkami a pocity jako jakousi preventivní očistu mysli. Btw největší harajuku jsem prožil u lekce na silové pózy! :)

Dobrý den. Něž jsem objevil stránky metalearning.cz, tak jsem bych úplně vyčerpaný a opravdu jsem si nevěděl rady. Po postupném procházení tohoto kurzu, jsem si spoustu věcí uvědomil. Hlavě fakt, že nepříjemné pocity, které cítí, jsou spusobené tím, co v životě jsem dělal špatně. Pracuji na sobě každý den, komplexně a snažím se být lepší, než včera. Není to jednoduché a chce to velkou dávku trpělivosti. Ale do mého života se vrací klid, proto budu na sobě nadále pracovat. Ti, kteří si procházejí podobnou životní zkušeností, přeji hodně trpělivosti, stát se lepším člověkem. Tento kurz mi velice pomohl pochopit, jak vše funguje. Doporučuji a držím pěsti ve vaší cestě. Jindra.

Kurz jednoznačně doporučuji. Netvrdím, že vás “100% “vyléčí”, ale ukáže vám cestu. Ono totiž pokud trpíte úzkostma, panikama, tak je to hlavně o tom, najít důvěru v sebe. A právě tento kurz vám ukáže, jak tu důvěru hledat. Ukáže vám jak pracovat s myšlenkami, velké množství technik, jak zvládnout nepříjemné tělesné stavy a celkově zdravější a vědomější přístup k životu - za mě úplně super “vychytávka” koncept hry. Doporučuji opravdu 1 lekce denně, nepospíchat a věřím, že určité zlepšení se dostaví u všech.

Keď som začínal pred 5 týždňami mal som šialený strach. Strach že mám nejakú vážnu chorobu, triasli sa mi ruky, mal som problém s koncentráciou, pamäťou, mal som strach že ma nič nebude v živote baviť, že sa môj stav bude zhoršovať, a kopec iných fyzických aj myšlienkových stavov. Kurz ma zachránil. Každý diel som si pozrel, spoznámkoval a hneď aj dal do praxe v mojom živote. Začal som svoje telo robiť šťastným a ono mi vrátilo šťastie. Pamätám si keď som bol na začiatku a čítal tieto komentáre a rozmýšľal či si kurz zaplatiť alebo nie. Preto som teraz píšem. Pozri si ho, prepíš si čo najlepšie poznámky, aby sa ti to uložilo do hlavy a hneď od Toho dňa to začni robiť v praxi, nečakaj a uvidíš ako sa pomaličky začne všetko zlepšovať.

Naprosto skvělý kurz. Myslím, že práce mě čeká ještě hodně, ale nyní už vše chápu a vím proč se mi tak děje. Ale hlavně, už vím co a tím! Zachránilo mi to život! Obrovské díky za tento kurz a za tebe Honzo :)

Udělej si tento kurz. Pomůže ti.

Když projdeš celý kurs, všechny lekce, překonáš démony i sebe, za čas docela i lehce

Nebudu psát neboj, bude to zase dobré, protože ono je to dobré už teď, i když tě to pomalu zaživa rozemílá na prach.. vlastně ne pomalu, ale docela rychle :) Až tě to rozemele úplně, tak budeš moct začít znovu a lépe. Zrodí se tvoje nové lepší já, hodně podobné tomu minulému, ale bez starých šrámů na duši. Zrození hodně bolí, rodila jsem 3 děti, ale tenhle porod byl teda ještě o level vejš :) Od této chvíle už bude každý nový den o fous lepší než den předchozí. Wow, koukám že sem napsala dost ezo znějící vzkaz, kdo by to do mě řekl :) Honzovi lekce, jsou naopak velmi věcné, racionální, dávají perfektní smysl a den po dni tě vytáhnou z tohohle očistce.. a to docela rychle ;) Z počátku to pro mě bylo opravdu děsivé a nechala jsem si předepsat Neurol, pro případ nouze největší, ale nakonec jsem si ho ani brát nemusela. Kdo má rád citáty, tak si třeba může vygůglit "Cesta pokory" od Jeffa Fostera. Honzo díky!

Na začiatku tohto kurzu, som si dal 10 myľníkov, cieľov, ktoré chcem dosiahnuť. K dnešnému dňu za ca 1.5mes je 7 z nich splnených. Ostatné 3 sú dlhodobé a moje činnosti k nim smerujú. Rovnako aj môj mindset. Kurz vrele odporúčam všetkým, ktorí cítia, že musia so sebou niečo urobiť. ...Honza, jedno veľké ĎAKUJEM. Adrián

Tento kurz mě velice překvapil svojí jednoduchostí a jasností. Pochopila jsem mechanizmus, který mě velice pomohl a také to, že bez praxe a změny myšlení to nepůjde. Po každodenním používání technik po pár týdnech cítím nárůst energie, vnitřní zklidnění, více vidím pozitiva a radost. Také se více objevuje víra ve svojí cestu a i když jsou nám předkládány samé negativa vnitřně najednou cítím, že pro každého z nás se cestička řešení může otevírat dál, když se zklidníme a začneme vnímat svůj vnitřní stav - pocity, myšlenky a svoje tělo. Vím někdy to hodně bolí a ego nám předkládá jak to nemůže fungovat a bude nám pořád zle. Nevěřte tomu časem se to opravdu prolomí. Chce to vydržet a denně s tím pracovat. To je moje zkušenost s tímto kurzem. Moc děkuji Honzovi za to, že něco takového vytvořil a věřím, že tím pomáhá hodně lidem. Tato investice se opravdu vyplatí a určitě budu šířit dál tato práce za to stojí. Vím je to asi moc dlouhé, ale v kratší verzi bych nemohla sdělit vše. Děkuji moooc za pomoc Alena