Je důležité o všem otevřeně mluvit, abys vše rozpoznal včas. Ignorovat tělesné projevy na stresové situace se nevyplácí. Cena je opravdu příliš vysoká.
Videa, kterých je nyní více než 60, Ti nezaberou déle než 5 - 15 minut. Vezmeme Tě za ruku a postupně ti vysvětlíme vše, co se u Tebe v těle a hlavě děje. Se vším budeme samozřejmě pracovat prakticky, abys byl na konci kurzu z problémů venku.
Říkáme jim berličky. Berličky nám pomáhají přežít důsledky, ony tělesné pocity, které během úzkostí a paniky cítíme. Každý den se naučíš techniku, která Ti pomůže skrze nelehké stavy projít. Zároveň ale budeme pracovat na řešení příčiny, aby se důsledek nevrátil.
Honza (Ing. Jan Hovad, Ph.D.) si během 10 let života s úzkostmi a panickými záchvaty různé stavy sám vyvolával, aby jim přišel na kloub a právě on Ti pomůže najít cestu ven.
Také nemáme rádi všemožné přihlašování. Potřebujeme Ti ale ukládat postup skrze celý kurz, techniky, bonusové materiály či poznámky, jinak to nejde. Vstoupit můžeš pomocí Facebooku na jeden klik nebo si vytvoř svůj vlastní účet. Neboj, emaily Tě bombardovat nebudeme :-)
Po přihlášení uvidíš odemknuté lekce, které jsou k dispozici zdarma. Podívej se na ně a pokud ucítíš, že Ti můžeme pomoci, kup si přístup do celého kurzu. Pokud ne, můžeš zkusit někoho jiného. Mrkni třeba na lekci o Derealizaci přímo zde.
Na každý den jsme pro Tebe připravili to nejdůležitější ke zvládnutí paniky, úzkostí, panických záchvatů či dalších nepříjemných stavů spojených s chronickým stresem. Lekce připravená na každý den Ti nezabere déle, než 15 minut. Vše pochopíš jak teoreticky tak prakticky. Svoji cestu můžeš začít splněním své první lekce hned teď.
Naše tématická videa mají statisíce shlédnutí. Na jedno takové se můžeš podívat přímo zde nebo si jich spustit více přímo uvnitř kurzu.
Ing. Jan Hovad, Ph.D (vždy mu říkej Honzo). Honza je tvůrcem mnoha projektů zabývajících se efektivním učením, například prectime.cz s 80 000+ studenty, v roce 2018 prodaný Bettermind.cz nebo jeho projekt Metalearning.cz, který vytváří od roku 2014. Honza pracoval na projektech v USA/Číně, vystudoval Strojírenství, bakalářské Informační technologie, inženýrské Systémové inženýrství/Ekonomii a doktorát v Aplikované (geo)informatice. Postavil si vlastní hvězdárnu a stal se Astrofotografem roku focením hlubokého vesmíru. Nezastavil se mnohdy až 16 hodin denně. Po mnoha letech panických záchvatů prodělal ve 24 letech invazivní operaci srdce, až nakonec následně zkolaboval při jedné z cest v Číně. Byl zastaven a začal znovu. Odjel mimo civilizaci a za 3 roky přečetl 700 bestselerů, aby našel řešení svých problémů. Začal díky rozsáhlému know-how a prakticky prožitým situacím pomáhat ostatním lidem skrze své projekty a vedení. Založil DATABENDERS s.r.o. v které pomáhá lidem v oblasti sebevzdělávání. Změnil svůj život a rozhodl se, že v jeho kurzech změníš svůj život i Ty.
Praktický úkol posledního dne kurzu zní. " Co bys vzkázal sám sobě nebo člověku, který si nyní spustil první díl kurzu.". Ukážu ti zde nádhodně 15 z nich, abych tě nezahltil, bez úprav, tak jak byly napsány poslední den v kurzu. Věř, že nejsi na cestě sám. Drž se. Všechna hodnocení a zprávy najdeš v sekci HODNOCENÍ ZDE.
Je důležité nezůstat stát, ale jít. Jít i když je to těžké a hledat tu svojí cestu. Pro každého někde je. Ta, která mu vyhovuje. Možná ji nenajdeš hned napoprvé. Nevadí. To hledání je cesta...
Pracuj na sobě, vyplatí se to. Bude to lepší, slibuju. Honzu ber s nadhledem.
Pokud chcete svůj život změnit k lepšímu, tak tohle je ta správná cesta. Na začátku jsem nevěřil, že se to může zlepšit, ale mýlil jsem se opravdu se to zlepšilo A pokud na tom budete pracovat i dále bude to ještě lepší je potřeba vydržet. Nebude to hned,ale výsledek se určitě dostaví a v to ucítíte. 👍
Toto není kurz, ale detoxikační kúra! A skvělá! Absovování kurzu Úzkost a panika mi trvalo přesně rok. Před kurzem jsem navštívila dva psychology s 5* recenzemi, stálo mě to celkem 2000 Kč a hned na prvních sezeních mi bylo jasné, že tudy cesta nepovede. Na začátku tohoto kurzu jsem byla na šrot, život se mi totiž obrátil vzhůru nohama. Chvíli jsem nemohla ani chodit do práce, v ruce antidepresiva, nespavost, sesypala jsem se. Honza mi pomohl se rychle vrátit do hry. Antidepresiva jsem zahodila a přehodnotila svůj pohled na svět i život a zjistila jsem, že si zle dělám hlavně já sama a úplně zbytečně. První 3 měsíce pro mne nebyly jednoduché, ale dneska jsem úplně někde jinde. Úzkosti a strachy mám pořád, ale už na ně pohlížím jinak, umím s nimi lépe pracovat a neparalizují mne. Učím se, kde mám svoje hranice, odložila jsem svou masku a zjišťuji, co skutečně chci a co ne. Zjistila jsem, že většina obav, které mám, nejsou moje, ale předal mi je někdo jiný. Proto si víc všímám toho, co mi blízcí lidé říkají a jak to říkají. Jako by mluvila moje opice. :-D Za mne to byla jízda na horské dráze, ze které nehodlám vystupovat. Ke kurzu se opět vrátím, abych mohla postoupit o další level. Díky Honzo!
Udělej si z tohoto kurzu rutinu, každý den jedna lekce, pomalu, nikam nespěchej. Obohatí ti to den stejně jako mě, navíc se dozvíš nesmírně důležité informace o tom, co se vlastně děje v tvém těle a díky praktickým radám a cvičením začneš měnit svůj život a už nikdy nebude jako dřív. ;-)
Po prodělání C19 a létech budování firmy se u mě projevily známky panických atak a neuvěřitelné tělesné projevy - tiky, křeče, bolesti svalů a kloubů. Psychika na uplném dnu. Po podstoupení všech vyšetření s negativním výsledkem jsem si koupil tento kurz a začal jsem to pomalu začleňovat do života. Jak říká autor, je důležité to dělat pomalu, dokončil jsem to až po 3 měsících. Je to velmi těžké, člověk chce vše hned, ale bohužel to chce čas a čas vše vyřeší při správném přístupu. Tlak vždy vše jen zhoršil. Nebral jsem žádnou medikaci a bylo to peklo, zpětně bych se možná rozhodl dát se něčím do klidu a pracovat na sobě, ale jde to i bez toho. Dnes jsem tak o 70% lepší, ty stavy mám jen při velkém stresu, hlavně z práce. Bude potřeba i změna v tomto směru, ale kurz mi velmi pomohl. Držím všem palce :)
No a som na konci, hoci Honza na začiatku kladie dôraz na to, že treba ísť lekciu po lekcii, maximálne jednu na deň a poctivo integrovať do života to, čo sa tu človek dozvedel, tak sam musím priznať, že toto je prvá úloha, čo splním. Tak keď si mám odkázať niečo k začiatku kurzu, tak hovorím, choď do toho, je to však o tvrdej práci na sebe samom, žiadna zázračná pilulka sa tu nerozdáva, ale po absolvovaní kurzu aspoň pochopíš, ako veci v hlave,či tele fungujú a čo treba zmeniť. Zistil som, že ani z ďaleka nie som sám, kto má zdravotné problémy a väčšina z nich začína v hlave. Teraz je na rade iterácia číslo 2, možno tam fakt niekde je aj tá zázračná pilulka, len som ju v tom tempe prechádzania lekcií neobjavil :D
Všechny vás zdravím a pokud jste se dostali až sem, jste SKVĚLÍ, protože jste to nevzdali, hledáte a to je nejvíc. Vím , že vám teď není nejlíp, možná jste bolavi, smutní, frustrovaní, zlomení, nepochopení, v bezmoci ve vzteku, v beznaději, samy na dně černý díry.. Byla jsem tam taky. Ještě neuvařím oběd, ale jsem bez Lexaurinu, ještě mi nejde řídit auto, ale nechce se mi tak intenzivně skočit z okna, ještě nedokážu komunikovat s mamkou, ale už vím proč to tak je, ještě mi toho nejde spoustu, ale našla jsem odpověděl na otázky, , tušené se potvrdilo, souvislosti se propojily. A nejsem v tom sama, jsem v tom s vámi a máme toho nejlepšího lektora HONZU , který nám rozumí jako nikdy nikdo na světě, který laskavě s jemnou ironií dávkuje po kapičkách pravdu a nic než pravdu. Zbytek je na nás samotných. Držte se a nezapomeňte ...jste skvělí.Nada.
Nejlépe investované peníze za celý život. Nevěřil jsem, že bych se ještě někdy mohl cítit lépe... Stupnice prvního panického záchvatu byla 100, nyní mám na stupnici tak 20. Důležité je, nevzdávat se, neodevzdat se lékařům a bojovat. Kurz doporučuji.
Toto je odkaz vo fľaši, ktorý som hodil do vody niekde uprostred oceánu: "Tento kurz ťa naučí plávať v týchto nových vodách tvojho života a objavíš tak nové kontinenty, nové zeme a zažiješ veci ktorým si sa celý život snažil vyhnúť. Už viac necúvaj a neobracaj sa za životom "ako bolo predtým" na to už zabudni. Nikdy už nebude tak ako predtým. Bude niečo nové a kvalitnejšie, plnšie a živšie. Má to však podmienku. Musíš prijať túto zmenu celým svojím telom. Musíš seba akceptovať a o pár mesiacov sa budeš čudovať aké nové veci si sa naučil. Tak skáč do vody a plávaj aj ty v tomto kurze. Hlavne veľmi pomaly ale poctivo, inak ti to bude nanič. Bude to trvať 12-36 mesiacov intenzívnej práce. Nerobíš to pre Honzu. Robíš to pre seba, aby si nemusel do seba pchať chemiu ktorá ti aj tak nepomôže odstrániť príčinu tvojho strachu. Na to prídeš po čase sám, ale len s čistou hlavou. Neboj sa, TY sa nijako nezmeníš. Zmeníš len svoj postoj ku svojmu životu a životom druhých a veciam okolo. Hlavu hore pôjde to.
Pokud pociťuješ zvláštní/nepříjemné pocity spojené se stresem/strachem atd... nebo si třeba myslíš, že ti možná straší ve věži. Doporučuji ti zkusit si projít kurzem. Pravděpodobně ti to pomůže, i kdyby, tak se nejhůř trochu vzděláš a získáš nový pohled na věc. Koneckonců jak říká Honza, pokud ti kurz nepomůže, můžeš požádat o vrácení peněz. Ale na to s největší pravděpodobností nedojde, protože si nejspíš něco z kurzu odneseš a budeš rád, že se cítíš lépe. :)
Věř, že to, jak se nyní cítíš, není trest. Nikdo si Tě nevybral, abys trpěl. Tenhle kurz Ti objasní příčiny a poskytne mnoho technik, jak se z téhle šlamastiky dostat. Ale nespěchej! Trvalo dlouho, než ses dostal až do stavu, ve kterém se nacházíš nyní. Proto bude i trvat nějakou dobu, než se z toho zase dostaneš. Ale nepřestávej věřit a makej na sobě. Vyplatí se ti to!
Je mi 32 let a v dětství jsem byla šikanovaná. Od té doby zažívám sociální úzkostnou fóbii. Prošla jsem hodně článků, metod, byla jsem u psychiatra, brala antidepresiva, Neurol, ale nikdy mi nikdo neřekl, proč mám úzkost, co to je, jak s ní naložit. Tento kurz mi otevřel oči. Rozhodně ho projedu znovu a metody se postupně učím dávat do svého života. Poznávám sebe, ale i ostatní lidi a za to vděčím tomuhle kurzu. 100% do toho jděte, změní vám to život :-)
Jde to. Po patnácti letech jsem vysadil antidepresiva. Bylo to těžké, ale už je opět dobře. A jsem si jistý, že tento kurz měl na tom mém zdravém vztahu velký podíl. Má to smysl!