NEJSI TO NÁHODOU I TY?

JAK TI POMŮŽEME SKRZE STRES, PANIKU ČI ÚZKOSTI?

Je důležité o všem otevřeně mluvit, abys vše rozpoznal včas. Ignorovat tělesné projevy na stresové situace se nevyplácí. Cena je opravdu příliš vysoká.

Na každý den animovaná lekce a praktické cvičení

Videa, kterých je nyní více než 60, Ti nezaberou déle než 5 - 15 minut. Vezmeme Tě za ruku a postupně ti vysvětlíme vše, co se u Tebe v těle a hlavě děje. Se vším budeme samozřejmě pracovat prakticky, abys byl na konci kurzu z problémů venku.


Praxe každý den

Říkáme jim berličky. Berličky nám pomáhají přežít důsledky, ony tělesné pocity, které během úzkostí a paniky cítíme. Každý den se naučíš techniku, která Ti pomůže skrze nelehké stavy projít. Zároveň ale budeme pracovat na řešení příčiny, aby se důsledek nevrátil.


Video komentář ke každé lekci

Honza (Ing. Jan Hovad, Ph.D.) si během 10 let života s úzkostmi a panickými záchvaty různé stavy sám vyvolával, aby jim přišel na kloub a právě on Ti pomůže najít cestu ven.


Přihlášení do kurzu

Také nemáme rádi všemožné přihlašování. Potřebujeme Ti ale ukládat postup skrze celý kurz, techniky, bonusové materiály či poznámky, jinak to nejde. Vstoupit můžeš pomocí Facebooku na jeden klik nebo si vytvoř svůj vlastní účet. Neboj, emaily Tě bombardovat nebudeme :-)

prihlaseni do kurzu

Lekce zdarma

Po přihlášení uvidíš odemknuté lekce, které jsou k dispozici zdarma. Podívej se na ně a pokud ucítíš, že Ti můžeme pomoci, kup si přístup do celého kurzu. Pokud ne, můžeš zkusit někoho jiného. Mrkni třeba na lekci o Derealizaci přímo zde.


IDnes

Rozhovor se zakladatelem metalearning.cz

Ceska televize

ČT24 - Cizí jazyky s Prectime®

Aktualne.cz

O výuce v aktualne.cz

Seznam lekcí

Na každý den jsme pro Tebe připravili to nejdůležitější ke zvládnutí paniky, úzkostí, panických záchvatů či dalších nepříjemných stavů spojených s chronickým stresem. Lekce připravená na každý den Ti nezabere déle, než 15 minut. Vše pochopíš jak teoreticky tak prakticky. Svoji cestu můžeš začít splněním své první lekce hned teď.

Úzkost
Od A do Z, co ti kurz přinese
Terminologie, pojmenujeme co cítíš
Jak ti to funguje v hlavě aneb Tvá opice
Jak pracovat s myšlenkami
Medvěd & Stres & HPA
Okamžitý restart panické reakce I., krabice
GAS, LAS a adaptace
Jak pracovat s fyz. pocity
Antidepresiva, ano či ne?
Q & A - příběhy 1
Bioenergetika, restart panické reakce II.
Zamrznutí a role kořisti
Derealizace, signály, práce s energií
1 lekce, 1 den a spěch
Zažij budoucnost s předstihem, vizualizace
Q & A - příběhy 2
Hranice
Odmítnutí jako Tvoje cesta
Očekávání a realita
Spánek, kvalita a kvantita
Jak usnout a regenerovat
Změř svůj stres, HRV a 7-3-6
Sacharidy, inzulin, vyřeš stres z jídla
Nečekej, udělej si vlastní krevní testy
Buď sám sebou, autenticita
Jak se nezbláznit?
Bezbranný králíček a KBT
Jednorázová Kognitivně Behaviorální Terapie
Toxická role oběti
Odlepení se ze dna
Pochopení rodiny a okolí, jak najít majáky
HSP, (ab)normální citlivost
Arytmie, IBS, Fibromyalgie, Bolest
Q & A - příběhy 3
Nejčastější strachy
Práce se smrtí
Anticipační úzkost, agorafobie
Znáš své interní a externí hodnoty?
Dopamin a úzkost - základy
Závislost detailně
Biochemie stresu jako první
Z hlavy do těla, kdekoliv
Je čas bojovat nebo obědvat?
Silové pózy, jak trochu ošálit tělo i mysl
Suplementy a byliny
Jsi Hodný kluk?
Zvládneš tuto výzvu?
Dáš své rodiče?
Osamělost
Vypni včas, jinak
Jak funguje během úzkostí trauma a co s tím
Hněv, vztek, nemoc
Nabití a vybití energie
Dýchej
Kontrola
Má tvé utrpení smysl?
Smysl a vůle v životě
Koncept hry - smysl v životě
Tvé sebevědomí a sebehodnota
Růst v cyklech
Q & A - příběhy 4
Můj stav v roce 2023
Vzkaz sám sobě T-63

V ČR děláme osvětu v oblasti stresu, úzkostí a paniky

Naše tématická videa mají statisíce shlédnutí. Na jedno takové se můžeš podívat přímo zde nebo si jich spustit více přímo uvnitř kurzu.

Kurzem Tě provede

Ing. Jan Hovad, Ph.D (vždy mu říkej Honzo). Honza je tvůrcem mnoha projektů zabývajících se efektivním učením, například prectime.cz s 80 000+ studenty, v roce 2018 prodaný Bettermind.cz nebo jeho projekt Metalearning.cz, který vytváří od roku 2014. Honza pracoval na projektech v USA/Číně, vystudoval Strojírenství, bakalářské Informační technologie, inženýrské Systémové inženýrství/Ekonomii a doktorát v Aplikované (geo)informatice. Postavil si vlastní hvězdárnu a stal se Astrofotografem roku focením hlubokého vesmíru. Nezastavil se mnohdy až 16 hodin denně. Po mnoha letech panických záchvatů prodělal ve 24 letech invazivní operaci srdce, až nakonec následně zkolaboval při jedné z cest v Číně. Byl zastaven a začal znovu. Odjel mimo civilizaci a za 3 roky přečetl 700 bestselerů, aby našel řešení svých problémů. Začal díky rozsáhlému know-how a prakticky prožitým situacím pomáhat ostatním lidem skrze své projekty a vedení. Založil DATABENDERS s.r.o. v které pomáhá lidem v oblasti sebevzdělávání. Změnil svůj život a rozhodl se, že v jeho kurzech změníš svůj život i Ty.

Jan Hovad hory
Jan Hovad poušť

Vzkazy Tobě od ostatních z kurzu

Praktický úkol posledního dne kurzu zní. " Co bys vzkázal sám sobě nebo člověku, který si nyní spustil první díl kurzu.". Ukážu ti zde nádhodně 15 z nich, abych tě nezahltil, bez úprav, tak jak byly napsány poslední den v kurzu. Věř, že nejsi na cestě sám. Drž se. Všechna hodnocení a zprávy najdeš v sekci HODNOCENÍ ZDE.

Teď na konci kurzu je mi jasné, že problémy v našem životě je možné efektivně řešit jedině z vyšší úrovně vědomí - a tam tě tento kurz postupně vytáhne. Je jako mapa, která ukazuje nespočet možností, kudy taky může vést cesta ven z trápení. Když ti nesedne jedna, je tu k dispozici jiná. Jen je potřeba nějakou cestu si vybrat, zvednou zadek a dělat postupně ty kroky. Najednou si člověk nepřipadá úplně bezmocně! Honzo, díky moc! Skutečná hodnota kurzu je mnohem větší, než je jeho cena.

Na začátku tohoto kurzu jsem byl v šíleném stresu ze svého pracovního života. Obklopil jsem se špatnými lidmi a pomalu jsem ztrácel kontrolu nad svou myslí až do stavu, kdy jsem pracoval efektivně méně, než hodinu denně, kvůli vznikajícím konfliktům. Částečně vinou mé neschopnosti. Částečně neetickým chováním hlavně jednoho spolupracovníka. Potápěl jsem se hlouběji a hlouběji... Zdálo se, že pro mě není východisko, přátelé ani rodina tomu nerozuměli. Bylo mi hrozně a bylo to na první pohled vidět i na veřejných místech soudíc podle pohledů lidí kolem. Jestli čekáte happy end, zklamu Vás, ještě mě čeká dlouhá a nejspíš nikdy nekončící cesta. Tento kurz a moje přítelkyně, která při mé v těchto těžkých časech stála mi umožnily vidět věci, které bych jinak neviděl. Nic není tak strašné, jak to vypadá, ráno moudřejší večera, práce není všechno... A hlavně nikdo nikdy nevyrostl na tom, že by si nastavil ambiciózní a nesplnitelné cíle. Ne, roste se pomalu, malými kroky. Je jedno, co říká spolupracovník nebo šéf, jestli něco nejde samo od sebe, většinou nebude chyba v tom, že je člověk líný nebo neschopný. Možná jste jako já překročili některé důležité kroky. Možná jste si jako já stanovili cíl, že kterého se pro Vás vyklubal neřešitelný problém. Možná máte strach to stoupnout a začít od znovu. Tento kurz mi pomohl nad svými strachy přemýšlet z úplně jiného úhlu pohledu. Jsou strachy, které je třeba překonávat a strachy, kterým je třeba naslouchat. Na Vás je rozhodnout se...

Je důležité nezůstat stát, ale jít. Jít i když je to těžké a hledat tu svojí cestu. Pro každého někde je. Ta, která mu vyhovuje. Možná ji nenajdeš hned napoprvé. Nevadí. To hledání je cesta...

Pokud tě osud zavál k tomuto kurzu neváhej, nebudeš litovat! Neuvěřitelně tě posune na úroveň jiné bytosti než jsi byl.

Vzkaz pro me: Po par lekcich prestane brada klepat o uplne dno.Je treba zkouset a makat, ale najednou clovek vi, a vidi veci z jineho uhlu, no a pak uz to jede.A ted uz to zalezi jen na me....

Super kurz, Honzo děkuji.

Na začátku kurzu, jsem byla schovaná doma pod dekou a bála si jenom dojít na záchod. Ten strach, kdy nemáte tělo pod kontrolou a nechápete, co se s ním děje, bylo to nejhorší, co jsem kdy zažila. Když se totiž říznete, víte, co se stalo, víte, co s tím, víte, kam jít. Když cítíte úzkost nebo paniku, nevíte vůbec nic. Celý kurz mi pomohl nejen pochopit, co se v těle děje, ale hlavně, proč se to děje. Otevřel mi oči, protože jsem absolutně netušila, v jak velkým chronickým stresu se nacházím. Nic tomu ani nenasvědčovalo, ale s každou lekcí to bylo jasnější. Jsem teď na dlouhé cestě k regeneraci, pochopení a uzdravení. Doporučuji všem, kdo se nebojí si přiznat, že jsou za hranicemi svých možností. Honza vám ukáže, jak se vrátit před ně, jak je pomalinku opět rozšiřovat a jak si rozumět se svou opicí. To je pro mě asi nejdůležitější, spolupracovat se svým emočním já, s mou Julií a ukázat jí, že život je před námi. Proto ji beru za ruku a už se nebojím. Honzo, moc díky. Monča

Keď som začínal pred 5 týždňami mal som šialený strach. Strach že mám nejakú vážnu chorobu, triasli sa mi ruky, mal som problém s koncentráciou, pamäťou, mal som strach že ma nič nebude v živote baviť, že sa môj stav bude zhoršovať, a kopec iných fyzických aj myšlienkových stavov. Kurz ma zachránil. Každý diel som si pozrel, spoznámkoval a hneď aj dal do praxe v mojom živote. Začal som svoje telo robiť šťastným a ono mi vrátilo šťastie. Pamätám si keď som bol na začiatku a čítal tieto komentáre a rozmýšľal či si kurz zaplatiť alebo nie. Preto som teraz píšem. Pozri si ho, prepíš si čo najlepšie poznámky, aby sa ti to uložilo do hlavy a hneď od Toho dňa to začni robiť v praxi, nečakaj a uvidíš ako sa pomaličky začne všetko zlepšovať.

Nie je všetko len o výsledkoch, dôležitá je aj cesta ktorá k nim vedie.

Spoustu věcí jsem pochopil a snad i integroval, spoustu věcí ještě ani zdaleka ne. Není to běh na krátkou trať, člověk musí chtít a zapracovat. Můj běh ještě není zdaleka u konce, ale posun správným směrem, jestli se to tak dá nazvat, je znát. Hlavně vydržet a chtít..

Kurz mi pomohl a nasměroval k lepším zítřkům.

Vyborny kurz, pomohol mi neuveritelne , zase ma bavi zivot …..ingrid

Milá Veronika na začiatku kurzu, Prešli približne 2 mesiace odo dňa, kedy si si kurz spustila. Čo sa zmenilo oproti počiatočnému stavu? Panických atak je pomerne menej než na začiatku, už 3 týždne chodíš do práce, čo bolo na začiatku kurzu úplne nemožné. Kurz tvoje problémy nevyriešil, ale poukázal na to, ktoré aspekty tvojho života je potreba si dať do poriadku, aby sa tvoj stav zlepšoval. Niektoré sa podarilo, iné, tvrdšie oriešky ako vzťah s ľuďmi, ešte nie. Každopádne, ak ti môžem dať jednu radu, po každom kurze si sprav poznámky a okomentuj ich. Toto presne budem robiť od zajtra, kedy si kurz spúšťam zas. Myslím si, že pochopím veci, ktorým som na začiatku rozumela. Prínos, ktorý chcem ešte zmieniť je to, že som počas svojich atakách začala brať svoju opicu na "prechádzku", chytila som ju za ruku a vysvetlila som jej, že neumierame. Potom mi prišlo lepšie, ukľudnila som sa. Na čo ešte musím zapracovať, je prístup k môjmu zdraviu, pretože som stále v štádiu, že hľadám fyzikálnu príčinu, ktorá stojí za mojimi atakami. Preto pôjdem na komplexné vyšetrenie a verím, že až budem znovu na konci tohto kurzu a budem si tieto poznámky čítať, budem o krok ďalej v pojatí seba a môjho zdravia.

Toto není kurz, ale detoxikační kúra! A skvělá! Absovování kurzu Úzkost a panika mi trvalo přesně rok. Před kurzem jsem navštívila dva psychology s 5* recenzemi, stálo mě to celkem 2000 Kč a hned na prvních sezeních mi bylo jasné, že tudy cesta nepovede. Na začátku tohoto kurzu jsem byla na šrot, život se mi totiž obrátil vzhůru nohama. Chvíli jsem nemohla ani chodit do práce, v ruce antidepresiva, nespavost, sesypala jsem se. Honza mi pomohl se rychle vrátit do hry. Antidepresiva jsem zahodila a přehodnotila svůj pohled na svět i život a zjistila jsem, že si zle dělám hlavně já sama a úplně zbytečně. První 3 měsíce pro mne nebyly jednoduché, ale dneska jsem úplně někde jinde. Úzkosti a strachy mám pořád, ale už na ně pohlížím jinak, umím s nimi lépe pracovat a neparalizují mne. Učím se, kde mám svoje hranice, odložila jsem svou masku a zjišťuji, co skutečně chci a co ne. Zjistila jsem, že většina obav, které mám, nejsou moje, ale předal mi je někdo jiný. Proto si víc všímám toho, co mi blízcí lidé říkají a jak to říkají. Jako by mluvila moje opice. :-D Za mne to byla jízda na horské dráze, ze které nehodlám vystupovat. Ke kurzu se opět vrátím, abych mohla postoupit o další level. Díky Honzo!