Podporuji

Podporuji celou řadu projektů a lidí. Většinu z nich jen tak, pro dobrý pocit. Některé projekty i v rámci affiliate kampaně, kdy registrací skrze můj odkaz získáme oba nějaký bonus. Zaplatíš mi tím třeba kafe v kavárně :-)


#Projekty

Z nesnáze 21. Projekt financovaný Karlem Janečkem. Pomáhat můžeš samozřejmě skrze své podnikání, ale i skrze energii, která je pro tebe přebytečná. Jinému může zachránit život.

Z nesnáze 21

Prectime.cz. Naučte se cizí jazyk za 3 měsíce po boku více než 70 000 studentů. Anglicky, španělsky či německy na prakticky použitelnou úroveň B1/B2. 10% sleva na předplatné na 1 rok nebo 20% sleva na předplatné na neomezenou dobu při použití kódu: PM101-TRUEFAN. Tajně skryté zde - jen pro true fans :-)

Prectime.cz

Bettermind.cz. Projekt, který jsem založil v roce 2016 a předal novému majiteli začátkem roku 2020. Naučte se meditovat za 30 dnů. 5% sleva při použití slevového kódu: PMX-mbk5ez

Bettermind.cz

Jan Rudzinskyj. Aviatik létající pod Red Bull, mentor a autor mnoha knih. Pokud hledáš možnost projít skrze Wim Hofovu metodu nebo mužské (i ženské) kruhy, určitě se mu ozvi.

Jan Rudzinskyj

Oura ring. Zázračný prsten, který používáme v kurzu Biohacking & Zdraví pro základní měření spánku, HRV a dalších metrik. Není to nejlevnější, ale silně nadčasové, vydrží vše.

Oura ring

Udemy. Upřímně, studoval jsem IT 9 let na VŠ až po doktorát, ale naučil jsem se programovat za pár týdnů právě až na Udemy. Proto je doporučuji kudy chodím.

Udemy

Codecademy. Můj první skriptovací jazyk byl Python. Vytvořil jsem v něm celou řadu projektů včetně automatického obchodování na burze nebo analyzování velkého množství velkých dat v Hadoopu. A kdo mě vše naučil? Týpek z Googlu co mi doporučil Codecademy. Trvalo mi to 14 dnů.

Codecademy

#P2p

Bondster. Upozorňuji, že moje pozice na této platformě je spíše testovací & minimální. Každopádně, pokud bych si měl přeci jen vybrat p2p platformu v ČR, volil bych Bondster.

Bondster

Peerberry. Velmi zajímavá a jednoduchá platforma s krátkodobými mikropůjčkami s p.a. kolem 12 % a bonusovou sazbou dle invetované částky. Trochu mi připomíná Twino, narozdíl od něj ale funguje mnohem lépe :)

Peerberry

Robocash. Využívám od jejich startu a to včetně platinového bonusu pro investice nad 10K €. Zhodnocení se pohybuje kolem 13 % p.a.

Robocash

Swaper. Využívám především pro krátkodobé (1-30 dnů) mikropůjčky s bonusovou p.a. kolem 13-14 %.

Swaper

Mintos. Tvoří nedílnou součástí mého P2P portfolia a investuji u nich od konce roku 2017. Výnosnost se pohybuje vždy v rozmezí 11-13 %.

Mintos

#Brokeři

Interactive Brokers. Doporučuji pro větší hráče, pokud nakupuješ na kapitálových trzích často.

Interactive Brokers

Degiro. Broker s velmi dobrými sazbami & poplatky. Vhodný pro dlouhodobé investice. Měj na paměti, že investování zahrnuje riziko ze ztráty. Proto nikdy neinvestuj více, než si můžeš dovolit ztratit.

Degiro

#Fintech

Coinbase. Kryptoměnová burza, možná vyšší poplatky, ale používám s radostí.

Coinbase

Wise. Opět skvělá služba na směnu měn, vedení multiměnového účtu a platby/výběry z bankomatů zdarma.

Wise

Revolut. Převody měn v mezibankovním kurzu zdarma. Pro mě nejlepší možnost jak směňovat kurzy včetně vedení multiměnového účtu bez zbytečných poplatků.

Revolut

#Cestování

Airbnb. Ať už cestuješ nebo pronajímáš, účet se ti bude hodit po celém světě. Přes odkaz získáš slevu 1000 CZK na svůj první pobyt.

Airbnb

Italki. Pokud chceš mluvit kdykoliv a kdekoliv s rodilým mluvčím po Skypu a pilovat cizí jazyk. Používáme v prectime.cz.

Italki

Kiwi. Původem český startup, který mi zjednodušil cestování po světě. Používám stále především na letenky.

Kiwi

HoppyGo. Půjčuji si u nich párkrát do roka luxusní auta, abych zahnal své materiální chlapské potřeby. Nemusel věci vlastnit, protože každá věc nepřínáší jen radost, ale především starost. Přes tento odkaz získáš 500 Kč zdarma na první jízdu.

HoppyGo

#Jídlo

Ekofarma Bošina. (Broumovsko) - jednoduše grassfed, grasskilled, skvělí majitelé.

Ekofarma Bošina

Dům dlouhověkosti. Honza Štíbal, chodící encyklopedie a skvělý člověk, který se svoji ženou provozuje svůj biohackerský e-shop. Mají i vlastní produkty. Neboj se ho zeptat, rád Ti poradí.

Dům dlouhověkosti