Katamarán Athény 2024 #2 redpill, muži

Kdy: 22.6. - 29.6.2024

Kde: Athény | Řecko (přístav Alimos)

Dlouho jsem přemýšlel o prostoru, který vytvořím jako čistě ekluzivní prostor pro muže. V prostoru v kterém strávíme společný čas na jedné lodi - ve skvělé společnosti, nádherné přírodě a s celou řadou chlapských aktivit. Propojit vás všechny z kruhů metalearning.cz mezi sebou a mimo tolik typický online se na 1 týden spatřit živě z očí do očí. Rozhodl jsem se vás vzít na místa v kterých každoročně trávím několik týdnů svého života. Kde můžeš otevřeně plout s kterýmkoliv tématem a sdílet & diskutovat vše s ostatními. Naučit se ovládat katamarán a vše kolem. Občas třeba skočit do azurové laguny v které budeme kotvit. Nebo společně jen tak zajít na večeři pod rozkvětlé keře jedné z taveren na ostrově Aegina či Poros. Společně si každý den nejspíš dáme i efektivní trénink, ulovíme si nějakou tu večeři pomocí harpun v rámci spearfishingu. Dle společné dohody se občas zapouzdříme i v odlehlých pustinách ostrova Hydra kde spatříš velmi temnou noční oblohu ke které ti mohu udělat odborný výklad. Pokud tě voda přestane bavit, můžeš vyrazit na tůru po opuštěných ostrovech, památkách či objevovat spletité uličky řeckých vesniček.

czk_icon_active    eur_icon_active

Zbývá míst:
0 z dostupných 8

25 000 Kč / osoba

Fotky z místa činu

DŮVODY PROČ VYRAZIT

 • Méně věcí, více zážitků, více života do života

  Na tento týden budeš vzpomínat mnohem déle, než na nový iPhone XYZ pod stromečkem. Ze zážitků tohoto týdne budeš čerpat velmi dlouho.

 • Objevíš krásu Saronského zálivu

  Danou lokalitu známe jako své boty a to nad i pod vodou. Vezmeme Tě na ty nekrásnější místa jak v civilizaci tak mimo ni.

 • Poznáš partu super lidí, plovoucí mužský kruh

  Výhodou metalearning kmene je, že všichni máme velmi podobné hodnoty a jdeme si vlastní cestou na které se společně inspirujeme. Není nic lepšího, než během týdne potkat 8 (10) takových lidí.

 • Síla, odvaha, mistrovství a čest

  Pepo, kolik máš kámošů a co s nima děláš? Pepa mlčí ... taková je častá realita. Máme kolegy ale nemáme kamoše. Nemáme chlapy s kterými bychom dělali chlapské aktivity. Reprezentovali démonické přednosti. Sílu, odvahu, mistrovství a čest. A přesně to budeme reprezentovat na lodi.

 • Vzdělání v řadě odborných schopností

  Od jachtingu, po freediving, spearfishing, vše z metalearning kurzů až po noční pozorování oblohy či přípravu uloveného jídla.

 • Sociální dynamika a #redpill

  Termín je čistě mužský a tomu bude odpovídat i možnost probrat celou sociální dynamiku na kterou v metalearning.cz máme dedikovaný obří kurz.

 • Sdílení, reflexe, autenticita

  Na lodi můžeš být v klidu autentický, sám sebou. Kdykoliv si můžeš zalézt a dopřát si čas pro sebe, prostoru je na lodi dostatek. Sdílení a reflexe bude efektivnější ve společnosti dalších mužů skupiny, kteří tě mohou v mnoha ohledech inspirovat.

 • Objevíš role, hodnoty, hranice

  Během týdne potkáš zajímavou krevní skupinu lidí v novém kreativním a bezpečném prostředí. Budeš více ve spojení bez distrakcí sám se sebou. Objevíš své hranice, hodnoty a možná i nové inspirativní role v rámci skupiny.

 • Jedinečná možnost plout za náklady

  První dva termíny jsem vytvořil jako zkušební. Vše se obsadilo během prvního měsíce a to rok dopředu. Další termíny již budou muset být více byznysové s nějakou tou marží navíc. Pokud jsi stihl místo, gratuluji, ale ber v potaz, že další turnusy v budoucnu budou za vyšší cenu.

DALŠÍ DŮLEŽITÉ INFORMACE

Co si vzít a nevzít. Náročnost, strachy, obavy, jídlo ... co není součástí ceny a další praktické info.

Počasí a oblečení

Bývá vymeteno, velké teplo, přes den teploty kolem 30-35, v noci ideálně pod 30, obvykle v tuto dobu stačí tričko a kraťasy. Na plavbu za větru se může hodit slabší čepice, neprofuk bunda, brýle. Na palubě obvykle chodím bos nebo vozím ony Decathlon boty do vody za hrubě 100ku.

Jak se spí na lodi?

Kajuty mají obvykle vcelku široké dvojlůžko. 2 kajuty jsou vzadu (v každém plováku 1), 2 další jsou uprostřed. Lze spát i v salonku uprostřed lodi (tam spí obvykle kapitán), také je fajn spaní v síti na přídi či v zadní části lodi na gaučíku. Pokud jsi outdoor a kajuta ti nevoní, vezmi si nafukovací karimatku a lehčí spacák. V noci může foukat a být chladněji (hlavně v síti na přídi podfukuje).

Potřebuji nějaké vybavení?

Pokud budeš chtít vyzkoušet freediving nebo cokoliv vodního, je zde možnost od Micka (hlavního alfa kapitána) domluvit zapůjčení neoprenů, masek, ploutví. Budeme řešit na skupinovém FB callu před akcí.

Co není součástí ceny?

Součástí ceny není doprava do Athén a transfer z letiště (cca 5 € do přístavu v Athénách, Alimosu). Bus X96 jezdí přímo z Arrivals na letišti každou chvíli a vystupuje se na Kalamaki což je Alimos. Pokud někde zakotvíme v marině a budeme brát vodu/elektriku platit poplatek za noc, tak tato částka půjde do společného nákladu a bude rozpočítána mezi všechny (obvykle drobné). Součástí také není nafta, kterou propálíme pokud nebude foukat. Obvykle pro celý týden a skupinu hrubě něco přes 200 €. Rozpočítá se do skupiny (cca 30 $ / osoba). Jídlo není (vyjma ulovených ryb) součástí též, viz. další body.

Jídlo během týdne

Před termínem vyrobím Google Sheet do kterého budete mít přístup. Napíšete si co chcete koupit. My s Mickem udělme obří nákup před vyplutím a poté budeme občas v civilizaci dokupovat dle potřeby chybějící suroviny. Pokud bude čas, budou určitě i nějaké ty ryby z našich harpun. Náklady na jídlo se dělí do skupiny a rozpočítají se opět na konci. Pokud máš specifické jídelní návyky (jako my všichni), tak si klidně ony ingredience dovez. Typicky třeba grassfed protein, speciality coffee a další srandy, kterých jako biohackeři máme plné kufry (haha).

Jak to je náročné?

Katamarán je domeček stoleček, někdy označený hanlivě jako vor či sáňky. Každopádně je to komfort na vodě. Náročnost týdne není velká. Záliv je hodně krytý a pokud budeme mít štěstí na nějaký silnější vítr, délka plavby je obvykle tak max 2-4 hodiny. Pokud si budeš chtít náročnost zvýšit, budeme rádi, když se přiučíš základní manipulaci s lodí a pomůžeš nám s lany, plachtami či vázáním/kotvením.

Hotovost & Peníze

Řecko je tak trochu východ, krásný východ, kde jsou lidé stále lidští a přátelští. Ve valné většině míst lze platit kartou, ale určitě si vezmi i nějakou tu hotovost, která se v zapadlé taverně může hodit. Ceny jídel jsou obvykle kolem příjemných 8-10 €.

Kdy se nalodíme a vylodíme

Nalodíme se v sobotu hrubě kolem 15-16:00 po úklidu lodi z předešlého týdne a přeplujeme do tmy alespoň na Aeginu. Hodně z nás bude v Athénách dříve a proto se sejdeme v kavárně v přístavu Alimos. Zpět do Alimosu připlujeme pravděpodobně v pátek večer dle domluvy - podle vašich letenek zpět (do soboty samozřejmě spíme na lodi).

Program a organizace

Budu se snažit abychom vždy dali skupinovou domluvu nad tím, co chcete vidět či dělat. Vždy je dobré mít hrubý plán alespoň na den dopředu a v daný den ho již příliš neměnit - pro kapitána je v tom pak velký bordel a stres. Takže vše budeme ladit ke spokojenosti všech ve skupině.